order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Radni Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Lokalna diagnoza, monitoring oraz strategia rozwiązywania problemów uzależnień i innych zagrożeń społecznych dla Miasta Żagań
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Kino plenerowe

Autor: AZ, dodano: 2015-07-29 15:08:53
Centrum Kultury w Żaganiu zaprasza na KINO POD GWIAZDAMI. 1 sierpnia (sobota) o godzinie 20:00 na dziedzińcu Pałacu Książęcego wyświetlimy dla Państwa polską komedię romantyczną „Dzień dobry, kocham cię!”. Przezabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki młodych ludzi, których losy śledzimy od przypadkowego spotkania i równie niespodziewanego rozstania; przez miłosne poszukiwania w sercu wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału na… ślubnym kobiercu.

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Autor: ROC, dodano: 2015-07-29 07:51:49
Burmistrz Miasta Żagań zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się o godzinie 17:00 przy pomniku Szarych Szeregów w Żaganiu. Dzień ten upamiętnimy Apelem Pamięci, recytacją poezji powstańczej oraz występem zespołu "Lutnia". Uroczystość odbędzie się przy udziale kompanii honorowej 11. Batalionu Dowodzenia. Informujemy również, że zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego, w dniu 1 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.00 dla uczczenia 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w mieście Żagań zostaną uruchomione syreny alarmowe Centralnego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Obrony Cywilnej, nadając ciągły dźwięk trwający 1 minutę.

Półmetek wakacji za nami

Autor: AZ, dodano: 2015-07-27 09:53:00
Od 30 czerwca trwają Żagańskie Wakacje z Centrum Kultury. Od wtorku do piątku w godzinach 10.00 -14:00 w sali 041 Pałacu Książęcego na zajęciach stacjonarnych spotykają się dzieci w wieku szkolnym. Nie narzekamy na brak nudy. W ramach teleranków nasi podopieczni z uśmiechem na twarzy oglądają bajki oraz filmy animowane. Po seansie jest czas na zabawę – gry i zabawy planszowe, rywalizacja na grach X-box z wykorzystaniem sensora ruchu kinect, zajęcia plastyczne, spektakle teatralne to tylko niektóre z naszych propozycji. Podczas słonecznej pogody wychodzimy na spacery do parku, gdzie organizujemy gry i zabawy plenerowe.

Budżet Obywatelski 2016 wystartował!

Autor: AZ, dodano: 2015-07-24 13:06:08
Informujemy, że ruszył nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Pula środków, jakie zostaną przeznaczone na realizację zadań w nim zgłoszonych, wyniesie pół miliona złotych. Propozycje projektów może zgłosić każdy mieszkaniec Żagania posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Żagań oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta.

Radioporanek Radia Zachód z Żagania!

Autor: AZ, dodano: 2015-07-23 07:42:03
Od 6:00 gramy na żywo z Radiem Zachód - dzisiejsza audycja nadawana jest z Żagania! Zapraszamy do słuchania nas na 103 i 106 Fm oraz do odwiedzin na stoisku radiowym, które znajduje się przy budynku Urzędu Miasta.

Pomysł na wakacje

Autor: AZ/wok, dodano: 2015-07-15 13:05:11
Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji? A może martwisz się, że będziesz się nudzić? Wiemy jak temu zaradzić – po prostu skorzystaj z letniej oferty wakacyjnej przygotowanej przez Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Obozów Jenieckich oraz Kompleks Sportowo - Rekreacyjny ARENA w Żaganiu! Podczas wakacji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Koncerty "Muzycznych Podróży" na dziedzińcu Pałacu Książęcego, kino pod gwiazdami, zajęcia stacjonarne dla dzieci w wieku szkolnym, wycieczki turystyczne, niedzielne pikniki z licznymi niespodziankami na Podzamczu Pałacu, Aqua Fitness, poranna gimnastyka w wodzie, czytanie i granie na polanie to tylko niektóre z wakacyjnych propozycji dla mieszkańców Żagania i okolic.

Wyprawka szkolna 2015

Autor: wok, dodano: 2015-07-06 10:46:52
Informujemy, że można ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna 2015". Wnioski należy złożyć w terminie do 15 września br. do dyrektora szkoły. Więcej informacji znajdziecie Państwo w rozwinięciu wiadomości. Ponadto w roku szkolnym 2015/2016 darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, a w ramach rządowej dotacji celowej podręczniki dostaną uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum.

Szukamy Twarzy Lubuskiej Niepełnosprawności

Autor: AZ, dodano: 2015-07-28 09:56:18
Swoją twarz ma dzisiaj każda licząca się marka. Chcą mieć także osoby niepełnosprawne, by pokazać, że ludzie z różnymi dysfunkcjami potrafią żyć pełnią życia. Fundacja Ad Rem i portal prasowy www.egorzowska.pl realizują kampanię informacyjno-promocyjną na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa lubuskiego.

VP Polska szuka pracownika

Autor: AZ, dodano: 2015-07-28 09:16:21
VP Polska z siedzibą w Żaganiu, członek VP-Group, jednego z wiodących w Europie producentów samoprzylepnych kopert kurierskich, kopert ochronnych i z folii bąbelkowej, poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty do działu sprzedaży oraz stażysty do tego samego działu. Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami firmy.

Żagański pałac na Wawelu

Autor: kg, dodano: 2015-07-28 08:48:08
Jeśli przypadkiem wybiera się ktoś do Krakowa, to właśnie na Wawelu trwa wystawa "Piękno odnalezione. Ocalone dziedzictwo." pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w ramach 25. Lat Samorządności. Od 27. lipca do 24. sierpnia na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego na Wawelu można podziwiać fotografie żagańskiego Pałacu Książęcego obok innych odnowiony pereł architektonicznych z Polski.

Powiatowe Obchody Święta Policji

Autor: Adam, dodano: 2015-07-24 18:09:58
W czasie żagańskiej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu insp. Artur Kamiński wręczył listy gratulacyjne dla wyróżnionych pracowników Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Wyróżnieni pracownicy to: Pani Małgorzata Grocholska i Pan Eugeniusz Soppart.

Wtorki z funduszami unijnymi

Autor: WPS, dodano: 2015-07-24 11:18:48
W oczekiwaniu na uruchomienie pierwszych konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a także innych programów i funduszy unijnych Burmistrz Miasta Żagań uruchamia konsultacje w zakresie pozyskania zewnętrznego finansowania inwestycji dla lokalnych przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą, ale również dla innych instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

Mieszkania w ŻTBS

Autor: AZ, dodano: 2015-07-23 15:07:30
Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. informuje, że posiada do zasiedlenia od sierpnia 2015 roku dwa mieszkania dwupokojowe i jedną kawalerkę. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem 68 478 22 15.

Przerwy w dostawie energii

Autor: AZ, dodano: 2015-07-22 14:34:32
W związku z przedłużającą się awarią i przerwami w dostawie energii informujemy, jakie prawa przysługują klientom, którzy od niedzieli pozbawieni są prądu. Przypominamy, iż awarie linii energetycznej należy zgłaszać pod numerem 991, który jest numerem Pogotowia Energetycznego.

ZaPARKuj na kocyku z Zumbą

Autor: AZ, dodano: 2015-07-22 14:03:25
W najbliższą niedzielę (26.07) zapraszamy na kolejne spotkanie na podzamczu Pałacu Książęcego – „ZaPARKuj na kocyku”. Od godz. 14:00 zaczynamy energiczne spotkanie z Zumbą, które poprowadzi pani Krystyna Traczewska. Chcesz spróbować czegoś nowego, a zarazem ekscytującego? Dobrze się bawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii ? Naładować się pozytywną energią na cały tydzień? Zumba jest idealnym wyborem! Na wszystkich nietańczących czekają nasze wygodne leżaczki.

Kino Pod Gwiazdami

Autor: AZ, dodano: 2015-07-22 13:33:04
W sobotę 25 lipca o godzinie 20:00 na Dziedzińcu Pałacu Książęcego wyświetlimy dla Państwa perełkę polskiego kina „Chłopaki nie płaczą”. Kultowe dialogi, sceny śmieszące do łez oraz scenariusz sprawiają, że tę komedię ogląda się za każdym razem z wielką przyjemnością. Wstęp na pokaz filmu jest bezpłatny.

STOP dopalaczom!

Autor: AZ, dodano: 2015-07-22 12:54:08
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!