order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Raport Monitorowania problemu narkotyków i narkomanii w Żaganiu w 2008 r.
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Jesteśmy wysoko w rankingu!


Ranking środków unijnych w Polsce

Żagań znalazł się wśród  najlepszych! 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Udało się!!!

Autor: AZ, dodano: 2014-09-16 14:42:41
16 września 2014 r. o godz. 13:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze rozpoczęła się LII sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. W porządku obrad szczególnie interesujący dla nas był punkt 15 - podjęcie uchwały w sprawie wskazania dodatkowego miasta, w którym może być przeprowadzany egzamin państwowy w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. Sejmik przyjął tę uchwałę.

Liga Żaków czyli jak grają najmłodsi.

Autor: Adam, dodano: 2014-09-23 08:37:04
To była boiskowa rywalizacja na świetnym poziomie. W niedzielę (21.09) na murawie walczyły drużyny Żaków. Gdy na boisku pojawiają się najmłodsi, to można spodziewać się wszystkiego. Drużyny Żaków gwarantują ogromny poziom zaangażowania i emocji, a do wszystkiego trzeba dodać gorący doping rodziców każdego z małych piłkarzy. W niedzielę (21.09) na iłowskim Orliku spotkali się chłopcy z Piasta Iłowa, Sprotavii Szprotawa i dwóch drużyn UKS Czarnych Żagań. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, a mecze trwały 2 razy po 10 minut. Mali piłkarze osiągnęli następujące wyniki: Piast Iłowa - UKS Czarni Żagań II 2:0, UKS Czarni Żagań I - Sprotavia Szprotawa 0:1, UKS Czarni Żagań II - Sprotavia Szprotawa 0:4, Piast Iłowa - UKS Czarni Żagań I 0:4, UKS Czarni Żagań - UKS Czarni Żagań II 2:0, Sprotavia Szprotawa - Piast Iłowa 2:1. To jednak nie wyniki były tego dnia najważniejsze. - Liczyła się dobra zabawa i uśmiechy na twarzach każdego z małych piłkarzy spotkania. Co do powiedzenia po turnieju mieli mali piłkarze? Chcieli grać jeszcze, bo dla nich każdy mecz, to prawdziwe święto.

Piękny jubileusz w Urzędzie Miasta

Autor: AZ, dodano: 2014-09-22 10:27:40
W dniu dzisiejszych świętowaliśmy niecodzienny jubileusz 45-lecie pracy zawodowej Pana Teofila Kulinowskiego. Najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje złożył jubilatowi Burmistrz Miasta Daniel Marchewka.

"Olimp Lubuski" kolejny raz dla Żagania!

Autor: AZ, dodano: 2014-09-16 14:43:11
Kapituła "Olimpu Lubuskiego", na posiedzeniu w dniu 11 czerwca 2014 r., wybrała laureatów tegorocznej edycji. 16 września Burmistrz Żagania Daniel Marchewka odebrał to honorowe wyróżnienie za finansowy wkład w rozwój sportu na terenie gminy powyżej 20 tysięcy mieszkańców.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie

Autor: AZ, dodano: 2014-09-16 08:30:22
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Mentoring – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych do 25 roku życia”, które odbędzie się 26 września br. o godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym w Żaganiu. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu: „Mentroing – innowacyjne narzędzie aktywizacji” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Autor: Adam, dodano: 2014-09-16 00:00:00
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH. Tarantula, Klops, Herkules, Pompon i ich twórczyni Żagańska Biblioteka 16 września 2014 roku gościła Joannę Olech, pisarkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Pani Joanna za swoją pracę otrzymała wiele prestiżowych nagród. Za Dynastii Miziołków otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego i jak sama stwierdziła, to książka najbliższa jej sercu, bo odzwierciedla jej własną rodzinę. Spotkanie było bardzo dynamiczne, autorka stworzyła wiele zabawnych i sympatycznych sytuacji. Teksty książek to ogromna dawka humoru, więc dzieci stale reagowały śmiechem. Pani Joanna po mistrzowsku potrafiła nawiązać kontakt z dziećmi. Dzieciaki chętnie brały udział w rebusach, zagadkach i śmiało odpowiadały na pytania. 25 września godzina 10.00 warsztaty dziennikarskie dla bibliotekarzy z Krzysztofem Koziołkiem – Bomba emocji między regałami.

Sprzątanie świata rozpoczęto!

Autor: AZ, dodano: 2014-09-15 12:55:30
Akcja „Sprzątanie świata” jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną. Finał tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” pozostaje niezmienny – trzeci weekend września, czyli 19–20–21 września. Wczoraj, jako pierwsi, do akcji przystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Żaganiu - zachęcamy wszystkich do pójścia w ich ślady.

Jarmark Św. Michała za nami

Autor: kg, dodano: 2014-09-15 09:55:05
Największa i najbardziej oczekiwana w naszym regionie impreza - Jarmark Św. Michała przeszła do historii. Dni Miasta rozpoczął jak zawsze korowód, który wyruszył z Pl. Klasztornego o godz. 16:00 i przeszedł pod jarmarkową scenę, gdzie Burmistrz Daniel Marchewka dokonał uroczystego otwarcia imprezy.

Obchody 70-lecia wyzwolenia Saint Omer

Autor: AZ, dodano: 2014-09-15 08:25:10
Na zaproszenie burmistrza, władz miejskich i stowarzyszenia Francja-Polska w dniach od 5.09 do 7.09.2014 czteroosobowa delegacja naszego miasta odwiedziła miasto Saint Omer. Głównym celem wizyty było uczczenie 70. rocznicy wyzwolenia z okupacji niemieckiej miasta i regionu Saint Omer przez polskich żołnierzy dywizji pancernej gen. Stanisława Maczka. Władze Saint Omer od dawna pragnęły nawiązać partnerską współpracę z naszym miastem. Rozmowy w tej sprawie zostały przeprowadzone w czasie wizyty w Żaganiu gości z Saint Omer w maju 2012 roku.

Praca

Autor: kg, dodano: 2014-09-12 09:34:51
Dringenberg Polska Sp. z o.o. należąca do Grupy Würth jest producentem wyposażeń warsztatów przemysłowych i zabudów samochodów serwisowych. Aktualnie, dla wzmocnienia naszego zespołu, poszukujemy osób na stanowisko: 1/ Referent ds. sprzedaży. Od kandydata oczekujemy: wykształcenia wyższego, minimum rocznego doświadczenia w kontaktach handlowych, umiejętności analitycznego myślenia, biegłej znajomości języka angielskiego.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. "Organizacja szkolenia sportowego drużyny seniorów w zakresie piłki nożnej"

Autor: wok, dodano: 2014-09-11 09:33:17
Zarządzenie Nr 190/2014 Burmistrza Miasta Żagań z dnia 10 września 2014 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2014 r.