order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Raport Monitorowania problemu narkotyków i narkomanii w Żaganiu w 2008 r.
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Jesteśmy wysoko w rankingu!


Ranking środków unijnych w Polsce

Żagań znalazł się wśród  najlepszych! 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Budujemy Żagańskie Obserwatorium Astronomiczne


Polski astronom Mikołaj Kopernik oraz jeden z kontynuatorów jego myśli naukowej, w latach 1628-1630 mieszkaniec Żagania - Johannes Kepler

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Kwalifikacja wojskowa w roku 2013


 

K W A L I F I K A C J A    W O J S K O W A   2 0 1 3  r.

Kwalifikacja wojskowa przeprowadzona będzie w Żaganiu przy ul. Rybackej 38  

(stary budynek KP PSP) od godz. 8:00 do 15:00

 Dla Miasta Żagań w dniach od 9 kwietnia do 15 kwietnia 2013 r. (za wyjątkiem dni wolnych od pracy).

 

 

Pamiątkowe wpisy w urzędzie

Autor: Karolina Gałązka, dodano: 2014-04-23 08:10:23
27. kwietnia 2014 r. w Watykanie odbędą się uroczystości kanonizacyjne, podczas których dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego. Z tej okazji na prośbę mieszkańców w żagańskim magistracie została wyłożona księga pamiątkowa, w której można zapisać swoje refleksje dla potomnych.

Targi w Żaganiu!

Autor: ops, dodano: 2014-04-22 10:05:03
Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa o organizowanych w dniu 26.04.2014r. (sobota) Targach Lokalnych Produktów i Usług, które odbędą się w Sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Książęcego.

Na Majówkę!

Autor: kg, dodano: 2014-04-22 07:12:09
Minęły Święta Wielkanocne, a już wkrótce Żagań będzie się bawił na Majówce! Tegoroczna impreza to scena, a właściwie dwie sceny pełne atrakcyjnych występów i koncertów, karuzele dla najmłodszych i dla odważnych, niespodzianki gastronomiczne - czyli moc zabawy dla każdego. Nowością będzie właśnie druga scena na daw. stadionie Czarnych Żagań - Alternatywna Majówka - na której (oj!) będzie się działo!!! Program niżej>>>

O MZK na debacie

Autor: Karolina Gałązka, dodano: 2014-04-18 07:10:22
Burmistrz Daniel Marchewka zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na debatę dotyczącą MZK. Debata odbędzie się na sali kryształowej w Pałacu Książęcym 24 kwietnia o godz. 17:00.

Himalaje w Żaganiu

Autor: ck, kg, dodano: 2014-04-16 08:15:11
Burmistrz Miasta Żagań oraz Centrum Kultury w Żaganiu wraz ze Speleoklubem „Bobry” i żagańskim Pałacem Książęcym zapraszają w czwartek, 24 kwietnia na spotkanie z himalaistą KRZYSZTOFEM WIELICKIM oraz na otwarcie wystawy „Himalaje, Karakorum. Obrazy i głosy z gór.” Początek: godz. 18.00, Żagański Pałac, Sala Inter.

SMS z urzędu

Autor: pl, dodano: 2014-03-22 07:33:50
Zapraszamy mieszkańców Żagania do korzystania z usługi powiadomień SMS UM Żagań. Teraz zapisując się do tej bezpłatnej usługi otrzymacie SMS-y z ciekawostkami, przypomnieniami, ostrzeżeniami i wydarzeniami dotyczącymi naszego miasta. Więcej pod adresem: sms.um.zagan.pl.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pn. „Organizacja wypoczynku letniego....”.

Autor: wok, dodano: 2014-04-23 12:31:41
Zarządzenie Nr 81/2014 Burmistrza Miasta Żagań z dnia 18 kwietnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności z rodzin najuboższych, dotkniętych chorobą alkoholową, z uwzględnieniem programów i działań profilaktycznych, w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych.”

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadania publicznego pn. "Organizacja XIV Międzynarodowego Forum Perkusji"

Autor: wok, dodano: 2014-04-23 11:01:38
Zarządzenie Nr 82/2014 Burmistrza Miasta Żagań z dnia 18 kwietnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2014 r.

Wesołego Alleluja!!!

Autor: BMŻ, dodano: 2014-04-18 07:15:16
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, przepełnionych ciepłą, rodzinną atmosferą oraz czasu na odrobinę zadumy nad pędzącym światem i samych radosnych chwil w gronie najbliższych przy suto zastawionych stołach, a także samych hojnych "zajączkowych" podarunków życzy Burmistrz Miasta Żagań Daniel Marchewka oraz Radni Miasta Żagań.

Nowe okna w pałacu

Autor: kg, dodano: 2014-04-16 14:36:06
16 kwietnia 2014 r. w żagańskim magistracie została podpisana umowa na wymianę i naprawę stolarki okiennej w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rewitalizacja Starówki Miejskiej w Żaganiu – etap I”. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Montażowe „Midrew II” Michura Paweł z Limanowej. Firma ma wieloletnie tradycje i doświadczenie w podobnych pracach rewitalizacyjnych (min. wykonanie wymiany stolarki okiennej w krakowskich Sukiennicach)

Oferta Żagańskiego Towarzystwa Cyklistów "Huragan", złożona zgodnie z art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Autor: wok, dodano: 2014-04-15 14:18:57
Informuję, iż w dniu 11.04.2014 r. do Urzędu Miasta Żagań wpłynęła oferta na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja IX Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Żagań”, złożona przez Żagańskie Towarzystwo Cyklistów „HURAGAN” z siedzibą przy ul. Kochanowskiego 6, 68-100 Żagań, na kwotę 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) brutto.

Kibic na 6!

Autor: PSP2, dodano: 2014-04-15 08:00:17
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu wzięła udział w wojewódzkim konkursie na scenariusz lekcji wychowania fizycznego, realizowanego w ramach projektu Kibic na 6. Szkołę reprezentowali nauczyciele: p. Mirosława Ryży, p. Marzena Stachurska i p. Iwona Trybulińska. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, biorąc pod uwagę wartość merytoryczną, innowacyjność, oryginalność pomysłu, prawidłowość formy pracy pisemnej i proponowane rozwiązania metodyczne. W kategorii klas I – III, trzecie miejsce zajęły panie: Iwona Trybulińska i Mirosława Ryży. W kategorii klas IV – VI, pierwsze miejsce zajęła pani Marzena Stachurska. Panie odebrały nagrody i dyplomy w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim z rąk wojewody lubuskiego, Jerzego Ostrouch. Tym samym pozyskały dla szkoły tablet i aparat fotograficzny.

Eko Piknik

Autor: ck, dodano: 2014-04-14 13:46:47
12 kwietnia na przedzamczu Pałacu Książęcego w Żaganiu odbył się Eko Piknik. Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji ufundowanych przez MPOiRD i Centrum Kultury w Żaganiu. Każdy z bliska mógł zobaczyć, zapoznać się z funkcjonalnością śmieciarek, a także posiedzieć na miejscu kierowcy. Pracownicy MPOiRD częstowali uczestników pikniku pączkami oraz rozdawali swoje gadżety. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się ciekawych informacji na temat sortowania oraz wywozu śmieci. Centrum Kultury zorganizowało dla najmłodszych konkurs plastyczny. Za namalowane prace dla każdego czekały Eko nagrody.

Piłkarki ręczne walczyły w Żaganiu

Autor: LB, dodano: 2014-04-14 10:35:21
W Żaganiu od 11 do 13.04 odbył się Półfinał Pucharu Polski Związku Piłki Ręcznej w kategorii młodziczka młodsza. Rywalizowały z sobą cztery zespoły AZS Politechnika Koszalin , MKS Brodnica , MKS Tuzinek Gniezno oraz gospodarze turnieju UKS Czarni Żagań.

KONKURS RZEKA ROKU 2014

Autor: so, dodano: 2014-04-11 10:21:23
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Rzeka Roku 2014 – II edycja konkursu, organizowany przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja z siedzibą w Wilkowicach. Plebiscyt ten zachęca do dostrzeżenia i zrozumienia wartości polskich rzek, jak również dotarcia do kulturowych, historycznych i społecznych aspektów rzek w najbliższym otoczeniu. Na terenie miasta Żagań znajdują się dwie rzeki: Bóbr i Czerna, nad którymi mieszkańcy, jak i ludzie z zewnątrz bardzo chętnie spędzają wolny czas. Być może mają one ciekawą historię? Wiążą się z nimi podania, legendy? Przyczyniły się do integracji lokalnej społeczności? Są obiektem zainteresowania artystów?

Światowy Dzień Ziemii

Autor: so, dodano: 2014-04-11 10:15:16
Polska podobnie jak 191 innych krajów świata, 22 kwietnia obchodzi Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi świętowano 22 kwietnia 1970 roku w USA. To największe ekologiczne święto świata. W Polsce obchodzone jest od 1990 roku. Od tego czasu Dzień Ziemi obchodzony jest w naszym kraju co roku. Obchody Dnia Ziemi w 2014 roku połączone są z realizacją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.