order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Raport Monitorowania problemu narkotyków i narkomanii w Żaganiu w 2008 r.
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Jesteśmy wysoko w rankingu!


Ranking środków unijnych w Polsce

Żagań znalazł się wśród  najlepszych! 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Oddział Ginekologiczno-Położniczy pozostanie w Żaganiu!

Autor: AZ, dodano: 2014-10-01 09:13:09
W wyniku licznych akcji, zaangażowania mieszkańców i władz samorządowych walczących o utrzymanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Żaganiu informujemy, iż działania te przyniosły efekt i wspomniany oddział pozostanie w Żaganiu!

Dworzec PKS w Żaganiu

Autor: AZ, dodano: 2014-10-01 08:41:05
W wyniku rozmów prowadzonych w Urzędzie Miasta ustalono, iż za zgodą właściciela gruntu do wiosny przyszłego roku, czyli do momentu rozpoczęcia przez niego inwestycji, przystanek PKS będzie funkcjonował w dotychczasowym miejscu. Równocześnie trwają prace nad określeniem nowego miejsca dla dworca w Żaganiu.

70-lecie powstania 105 Szpitala Wojskowego

Autor: AZ, dodano: 2014-09-30 09:24:34
W związku z przypadającą w 2014 roku okrągłą rocznicą powstania 105 Szpitala Wojskowego dyrektor placówki powołał w czerwcu roku ubiegłego Komitet Organizacyjny Jubileuszu 70-lecia Szpitala. Na wniosek przewodniczącego komitetu, dr.n.med. Krzysztofa Kopocińskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem główne uroczystości jubileuszowe, planowane w dniach 3-4 października 2014 r.

Wybierzmy zadania do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego!

Autor: AZ, dodano: 2014-09-26 13:14:27
W dniach od 27.09.2014 do 10.10.2014 wszyscy mieszkańcy Żagania mogą głosować nad 34 zadaniami inwestycjnymi zgłoszonymi w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015. Zasady oraz formularz zawierający zadania do realizacji zamieszczamy poniżej. Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w kształtowaniu budżetu!

Z książką na walizkach

Autor: wok, dodano: 2014-09-29 15:15:24
W dniach 2-4 października 2014 r. rozpoczyna się kolejna edycja projektu "Z książką na walizkach". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zainteresowania literaturą i sztuką, aktywizacja działalności bibliotek w zakresie animacji czytelniczej, integracja społeczności lokalnej.

VI Lubuski Kongres Kobiet

Autor: AZ, dodano: 2014-09-29 13:09:54
W imieniu Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbiety Polak, z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w VI Lubuskim Kongresie Kobiet. Tegoroczne spotkanie nawiązywać będzie do obchodów 25-lecia Wolnej Polski.

Zawody kajakowe o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Sportu.

Autor: Adam, dodano: 2014-09-28 08:26:42
27.09.2014 r na kanale w pobliżu basenu miejskiego odbyły się Zawody Kajakowe o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury. Zawody rozegrano w ramach Projektu -Współzawodnictwo i szkolenie dzieci i młodzieży w sportach wodnych. Wyniki zawodów: Kajaki K-2 /chłopcy / - 1 miejsce : Świątek Bartosz , Świątek Patryk, 2 miejsce : Bałut Wojciech , Żurek Maciej, 3 miejsce : Jasiński Sebastian , Kosiorowski Dawid kajaki K-2 / dziewczęta / - Stachowicz Natalia , Apanasewicz Wiktoria, kajaki K-2 . /pary mieszane / -1 miejsce : Horoszyńska Martyna , Szymkiewicz Mateusz, 2 miejsce : Zdanowicz Jagoda , Orzechowski Damian, kajaki K-1 / chłopcy / 1 miejsce : Bałut Wojciech, 2 miejsce : Żurek Maciej, 3 miejsce : Świątek Patryk i Żurek Piotr Najmłodszym zawodnikiem był Oliwier Piekalski. Kilku pechowcom zdarzyły się wywrotki : Szymkiewicz Mateusz , Świątek Bartek. Startowało 28 zawodników.

Rondo i festiwal z Pancernymi

Autor: admin, dodano: 2014-09-28 08:01:47
W sobotę 27.10.2014 r. Burmistrz Miasta Żagań Daniel Marchewka wraz z Radnymi odsłonili na największym rondzie w Żaganiu tablicę ,,RONDO CZTERECH PANCERNYCH''. Przypominamy, że Rada Miasta Żagań uchwaliła właśnie tą nazwę dla ronda z uwagi na to, że pierwsze odcinki popularnego do dziś serialu zostały nakręcone w Żaganiu i okolicach. Uroczystość uświetniła Orkiestra Wojskowa 11LDKPanc. oraz grupa rekonstrukcyjna przebrana w mundury wojskowe z okresu II Wojny wraz z załogą Rudego 102 ze Stowarzyszenia Klub Pancernych. W tym samym czasie w nowo otwartym kinie na sali Inter w żagańskim Pałacu Książęcym rozpoczął się Żagański Przegląd Filmów Wojennych.

Liga piłki nożnej junior młodszy

Autor: Adam, dodano: 2014-09-27 21:32:18
W sobotę odbył się kolejny mecz ligowy w grupie junior młodszy .Nasi zawodnicy pod okiem trenera Marcina Sokołowskiego zmierzyli się z drużyną Terapia Bóbr Bobrowice .Mecz po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się remisem 1-1.

Liga Trampkarzy

Autor: Adam, dodano: 2014-09-27 15:16:51
W dniu 27.09.2014 odbył sie kolejny mecz piłki nożnej w grupie wiekowej Trampkarzy pomędzy UKS CZARNI ŻAGAŃ a PROMIENIEM ŻARY .Po zaciętej walce podopieczni trenera Sebastiana Horodyskiego ulegli przeciwnikowi 2-5.Mecz był zacięty i pełen ciekawych akcji w wykonaniu obu drużyn.

WAR FILM WEEKEND

Autor: AZ, dodano: 2014-09-26 12:23:54
Już w najbliższy weekend 27 – 28 września zapraszamy Państwa na „War Film Weekend – Żagański Przegląd Filmów Wojennych”. Pierwsze projekcje w żagańskim kinie odbędą się już w sobotę 27 września w sali Inter Pałacu Książęcego. Od soboty 20 września można się zapisywać na maraton z serialem „Czterej pancerni i pies”.

Otwarcie wyremontowanych warsztatów szkolnych

Autor: AZ, dodano: 2014-09-26 11:41:59
Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce bez pracy pozostaje jedna na cztery osoby do 25-tego roku życia. Mniejszemu bezrobociu wśród młodzieży może sprzyjać przywrócenie szkolnictwa zawodowego. Dlatego z przyjemnością informujemy o wyremontowaniu warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Ich uroczyste otwarcie i prezentacja nastąpiły 25 września 2014 roku.

LXVII sesja Rady Miasta Żagań

Autor: AZ, dodano: 2014-09-26 11:36:54
26 września 2014 roku odbyła się LXVII sesja Rady Miasta Żagań. Wzięło w niej udział 21 radnych, Burmistrz Miasta Daniel Marchewka, naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta oraz dyrektorzy miejskich jednostek. Spotkanie rozpoczęto od uhonorowania niepełnosprawnego sportowca Marcina Biernackiego, który dzięki swoim wybitnym osiągnięciom sportowym promuje Żagań i udowadnia, że nie ma barier, których nie można przełamać. Na sesję przybyli również pracownicy Oddziału Ginekologii i Położnictwa żagańskiej filii 105-go Szpitala Wojskowego.

Próba syren alarmowych Centralnego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Obrony Cywilnej

Autor: ROC, dodano: 2014-09-24 14:57:45
Burmistrz Miasta Żagań informuję, że zgodnie z Planem Zamierzeń Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na 2014 rok, w dniu 25 września 2014 r. w godzinach 12.00 – 12.30 w mieście Żagań zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych Centralnego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Obrony Cywilnej