order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Raport Monitorowania problemu narkotyków i narkomanii w Żaganiu w 2008 r.
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Jesteśmy wysoko w rankingu!


Ranking środków unijnych w Polsce

Żagań znalazł się wśród  najlepszych! 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

75. rocznica wybuchu IIWŚ

Autor: kg, dodano: 2014-09-01 10:42:01
1 września o godz. 10:00 przed pomnikiem ofiar Stalagu VIII C w Żaganiu władze miasta oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich złożyli hołd żołnierzom poległym i walczącym na frontach II Wojny Światowej. W 75. rocznicę tamtych wydarzeń przy asyście kompanii honorowej wystawionej przez 11brem z udziałem orkiestry wojskowej Czarnej Dywizji mieszkańcy wspomnieli bohaterstwo i ofiarność wszystkich weteranów wojennych i ich kompanów, którzy oddali Ostatnią Krew na polu walki.

Turniej Rycerski w Żaganiu

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-30 12:50:38
30 sierpnia na terenie Zespołu Szpitalnego im. Księżnej Doroty (ul. Żelazna 1) odbył się IV Ogólnopolski Turniej Łuczniczy. Obfitował w wiele atrakcji m.in: wioskę rycerską, pokaz tańca średniowiecznego, maszyny tortur, strzelanie tureckie Puta. Jak widać na zdjęciach nawet Para Młoda zawitała na Turniej celem zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Rycerzami i Wojami biorącymi udział w Turnieju. Nie zabrakło też Burmistrza Daniela Marchewki, który oddał kilka celnych strzałów z łuku do tarczy.

Awanse w służbie miastu

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-29 10:36:54
Z okazji "Dnia Straży Gminnej" burmistrz Daniel Marchewka wręczył awanse ośmiu funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Żaganiu. Burmistrz podziękował za ich zaangażowanie i wysiłek włożony w opiekę nad miastem. Życzył dalszych sukcesów, satysfakcji z powierzonej roli oraz wytrwałości w pełnieniu służby.

Spotkania z mieszkańcami

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-29 10:04:24
Pomimo bieżących kontaktów indywidualnych z mieszkańcami, którzy licznie zwracają się ze swoimi problemami do Burmistrza, w dniach 25-28 sierpnia burmistrz Daniel Marchewka spotykał się z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach Żagania, aby wysłuchać problemów i postulatów istotnych dla danego rejonu.

Inwestor z branży motoryzacyjnej

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-28 15:10:26
W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Miasta Żagań Daniela Marchewki oraz Prezesa Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Artura Malca. Spotkanie dotyczyło terenu o powierzchni 20 hektarów, którym zainteresowany jest inwestor z branży motoryzacyjnej. Teren ten znajduje się obecnie w użytkowaniu wieczystym spółki Dringenberg Polska.

Boisko przy PSP 4 w Żaganiu.

Autor: Adam, dodano: 2014-08-29 08:04:23
Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z poliuretanu przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Żaganiu przebiega zgodnie z planem. Jest to kolejna inicjatywa Burmistrza Żagania Daniela Marchewki w ramach realizacji projektu ,,BOISKO W KAŻDEJ SZKOLE".

Zakończenie 14 MIĘDZYNARODOWEGO FORUM PERKUSJI

Autor: Adam, dodano: 2014-08-27 16:02:27
Burmistrz Daniel Marchewka wziął udział w uroczystym zakonczeniu 14 Międzynarodowego Forum Perkusyjnego, które odbywało się w Żaganiu w dniach 16-27.08.2014 r. Jak co roku MFP obfitowało w wiele ciekawych koncertów i pokazów z udziałem światowej czołówki muzyków oraz miejscowej młodzieży.

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w ZS nr 2

Autor: PR, dodano: 2014-08-27 08:13:03
We wtorek odbyło się drugie w tym tygodniu spotkanie burmistrza z mieszkańcami. O godzinie 17:00 do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Nocznickiego przybyli mieszkańcy zainteresowani sprawami swojej dzielnicy. Poruszono min. kwestię remontu drogi pomiędzy szkołą a blokami mieszkalnymi, rewitalizacji Wieży Bismarcka oraz zagospodarowania terenów zielonych i przekształcenia ich w miejsca rekreacyjne.

Wnioski na wyprawkę szkolną

Autor: wok, dodano: 2014-08-26 10:32:07
Burmistrz Miasta Żagań, zgodnie z § 4 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych informuje, że termin składania wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka Szkolna” został ustalony do dnia 12 września 2014 r. Wnioski do pobrania w załączeniu. Wnioski są również do pobrania w szkołach, do których uczniowie będą uczęszczali w roku szkolnym 2014/2015 oraz w Wydziale Oświaty, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Żagań (pok. nr 18)

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w PSP nr 3

Autor: Adam, AZ, dodano: 2014-08-26 08:59:17
W poniedziałek 25 sierpnia burmistrz spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Moczyń, aby wysłuchać ich potrzeb i porozmawiać o oczekiwaniach. Do czwartku mieszkańcy Żagania mają możliwość podzielenia się swoimi uwagami z władzami miasta. Na dzisiejsze spotkanie zapraszamy Państwa o godzinie 17 do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Nocznickiego 18.

Winda dla osób niepełnosprawnych w ZS Nr 2 w Żaganiu

Autor: Adam/wok, dodano: 2014-08-25 09:46:28
W Zespole Szkół Nr 2 w Żaganiu rozpoczęły się prace przy budowie windy dla osób niepełnosprawnych. Koszt montażu windy to ok. 350 tys. zł. Już wkrótce dzieci i młodzież z klas integracyjnych będą mogli wygodnie się przemieszczać pomiędzy kondygnacjami budynku.

Pracujemy nad spójną koncepcją turystyczną Żagania

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-25 09:08:39
Osoby zainteresowane sytuacją żagańskiej turystyki spotkały się w piątek w Pałacu Książęcym. Z inicjatywy burmistrza zawiązał się Zespół do spraw rozwoju oferty turystycznej miasta Żagania. Na spotkaniu przedstawiono oczekiwania dotyczące rozwoju turystyki w mieście oraz zaproponowano konkretne rozwiązania.

,,Rio de Żaganeiro''

Autor: Adam, dodano: 2014-08-24 17:51:15
Parada uliczna ulicami miasta Żagania jak co roku przyciągnęła tłumy ludzi którzy z wielkim zainteresowaniem obserwowali poczynania muzyczne i akrobatyczne w wykonaniu uczestników 14 Międzynarodowego Forum Perkusjnego odbywającego się w Żaganiu od 16.08.2014 r i trwającego do 27.28.2014 r. Dodatkową atrakcją w tym roku był pokaz na wieży Ratusza w wykonaniu tancerzy z grupy Artura Niezgody dla których była to fajna zabawa.

Nasz Rudy 102 odwiedził Warszawę

Autor: rzeczniczka, dodano: 2014-08-22 12:36:42
Ze względu na brak możliwości spotkania z wiceminister Beatą Oczkowicz w trakcie jej czerwcowej wizyty w Żaganiu, burmistrz Daniel Marchewka odwiedził podsekretarz stanu w Warszawie. Tematem spotkania była bieżąca rozbudowa infrastruktury 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Burmistrz przedstawił prośbę o wsparcie inicjatywy przeniesienia całości lub części Wojskowego Oddziału Gospodarczego ze Świętoszowa do Żagania.

Burmistrz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom

Autor: AZ, dodano: 2014-08-22 10:45:31
Burmistrz Daniel Marchewka wręczył dziś pięciu nauczycielom akty nadania stopnia awansu zawodowego. Anna Fridrich-Kryżar, Bożena Szychowska, Agnieszka Bujalska-Trachimowicz, Wioletta Makać oraz Krzysztof Dzimiński uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Wszyscy pracują w żagańskich placówkach.