order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Radni Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Lokalna diagnoza, monitoring oraz strategia rozwiązywania problemów uzależnień i innych zagrożeń społecznych dla Miasta Żagań
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Wyprawka szkolna 2015

Autor: wok, dodano: 2015-07-06 10:46:52
Informujemy, że można ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna 2015". Wnioski należy złożyć w terminie do 15 września br. do dyrektora szkoły. Więcej informacji znajdziecie Państwo w rozwinięciu wiadomości. Ponadto w roku szkolnym 2015/2016 darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, a w ramach rządowej dotacji celowej podręczniki dostaną uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum.

Pomysł na wakacje

Autor: AZ/wok, dodano: 2015-06-26 13:05:11
Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji? A może martwisz się, że będziesz się nudzić? Wiemy jak temu zaradzić – po prostu skorzystaj z letniej oferty wakacyjnej przygotowanej przez Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Obozów Jenieckich oraz Kompleks Sportowo - Rekreacyjny ARENA w Żaganiu! Podczas wakacji przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Koncerty "Muzycznych Podróży" na dziedzińcu Pałacu Książęcego, kino pod gwiazdami, zajęcia stacjonarne dla dzieci w wieku szkolnym, wycieczki turystyczne, niedzielne pikniki z licznymi niespodziankami na Podzamczu Pałacu, Aqua Fitness, poranna gimnastyka w wodzie, czytanie i granie na polanie to tylko niektóre z wakacyjnych propozycji dla mieszkańców Żagania i okolic.

System Informacji Przestrzennej

Autor: WPS, dodano: 2015-07-03 12:45:33
Gmina Żagań o statusie miejskim realizuje projekt „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz wdrożenie e-usług publicznych w Żaganiu” polegający na zakupie niezbędnego sprzętu, oprogramowania i usług szkoleniowych w celu wdrożenia bazującego na GIS systemu informacji przestrzennej o gminie miejskiej Żagań, jako podstawy uruchomienia platformy e-usług dla klientów Urzędu Miasta, w tym mieszkańców, przedsiębiorców, inwestorów, turystów.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 22

Autor: IMGW-PIB, dodano: 2015-07-02 15:18:50
Dla województwa lubuskiego, od godz. 13:00 dnia 03.07.2015 do godz. 20:00 dnia 08.07.2015, prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 29°C do 31°C, temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C. W pozostałym okresie temperatura maksymalna od 33°C do 35°C, temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.

Absolutorium dla Burmistrza

Autor: kg, dodano: 2015-06-29 14:20:59
Podczas XI sesji Rady Miasta Żagań, która odbyła się dzisiaj w żagańskim pałacu burmistrz Daniel Marchewka otrzymał jednogłośnie absolutorium za rok 2014. Burmistrz podziękował radnym za pozytywną ocenę i skrupulatną pracę na komisjach, skarbnik Teresie Łapczyńskiej za nadzór nad budżetem miasta, jak również wszystkim współpracownikom. Burmistrz podkreślił, że to ważny moment, który doda energii do dalszej wytężonej pracy na rzecz mieszkańców. Poprosił także radnych o dalszą owocną współpracę.

Smutna wiadomość z Netphen

Autor: kg, dodano: 2015-06-27 10:22:09
W sobotę rano otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość z naszego miasta partnerskiego Netphen. W wieku 72 lat zmarł nagle podczas urlopu w Danii wieloletni burmistrz Netphen, wielki przyjaciel naszego miasta, wspaniały człowiek o dobrym sercu i bogatej duszy, aktywny, kochający ludzi - Pan Rudiger Bartsch. Był inicjatorem współpracy z Żaganiem przed dwudziestoma laty. Zapoczątkował wszechstronną współpracę naszych miast i sprawił, że dzielące nasze miasta 630 km przestały istnieć. Będzie nam brakowało Jego optymizmu, energii i dobrych rad, a tegoroczna 20. rocznica partnerstwa między Żaganiem i Netphen jaką zaplanowaliśmy wspólnie na 22. września - bez Rudigera Bartscha będzie dla wszystkich bardzo trudna.

Burmistrz bez zastępcy

Autor: AZ, dodano: 2015-06-26 17:00:17
25 czerwca 2015 roku Pan Piotr Kowalski złożył rezygnację z funkcji Zastępcy Burmistrza Miasta Żagań. W dniu dzisiejszym został on powołany przez Radę Nadzorczą Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. na stanowisko Prezesa.

Witajcie Wakacje!

Autor: AZ,Adam, dodano: 2015-06-25 13:30:44
Dzisiejsza data jest jedną z bardziej oczekiwanych w kalendarzu szkolnym. Uczniowie żagańskich szkół stawili się na placach i boiskach, aby odebrać świadectwa i rozpocząć wakacje. Gratulujemy tym, którzy w trakcie zakończonego właśnie roku szkolnego osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i brali udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Wszystkim życzymy wielu wakacyjnych przygód, ciekawych podróży i mnóstwa satysfakcji z letniego wypoczynku.

XXI Spotkanie z Piosenką Turystyczną i Żeglarską

Autor: wok, dodano: 2015-06-25 08:38:02
Sobotni dzień 20 czerwca 2015r. był świętem turystyki dla miłośników pieszych wędrówek, spływów kajakowych rajdów rowerowych i śpiewów przy gitarze. Z okazji XX rocznicy powstania Stowarzyszenie Turystyczne Piechur we współpracy z klubami: PTTK Szron i Pancerniacy oraz Stowarzyszeniem Ogniwo zorganizowało cały pakiet imprez.

Konkurs EUROPA TO MY

Autor: WPS, dodano: 2015-06-24 13:11:58
Chcesz wygrać europejską podróż marzeń, fantastyczny koncert i promocję telewizyjną dla Żagania? Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica! Na zwycięzcę konkursu czeka m.in. europejska podróż marzeń, a w miejscowości, której dotyczy zgłoszenie konkursowe, zorganizujemy Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami i wystawcami z całej Polski, a na koniec wielki koncert z udziałem m.in Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacjii Nieżywych Schabuff. Dodatkowo jest szansa na otrzymanie 5 hot-spotów z darmowym rocznym wi-fi dla mieszkańców.

Kolejne seanse filmowe

Autor: AZ, dodano: 2015-06-24 10:34:22
Serdecznie zapraszamy Państwa 28 czerwca do Sali Inter Pałacu Książęcego, gdzie odbędą się bezpłatne projekcje dla mieszkańców. O godzinie 14:00 wyświetlana będzie animacja „Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii”, natomiast o godzinie 16:00 komedia „Za jakie grzechy dobry Boże?”. Wstęp na oba seanse jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje miejsc odbywa się pod numerem telefonu: (068) 477 64 78 lub w biurze Organizacji Imprez Centrum Kultury w Żaganiu.

Pomysł na Dworzec PKP

Autor: AZ, dodano: 2015-06-24 09:16:30
Miło nam poinformować, iż Komisja Konkursowa wybrała najciekawsze projekty zgłoszone do Konkursu na zagospodarowanie Dworca PKP w Żaganiu. Najbardziej oryginalne pomysły zaprezentowali: 1. miejsce - Pani Aleksandra Zakrzewska 2. miejsce - Panowie Kamil i Michał Dobias 3. miejsce - Stowarzyszenie "Koalicja Kolejowe Południe" Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy na XI sesję Rady Miasta Żagań, która odbędzie się 29 czerwca 2015 roku o godzinie 10:00 w Sali Kurlandzkiej Pałacu Książęcego przy ul. Szprotawskiej 4 w Żaganiu. Przed rozpoczęciem obrad nastąpi wręczenie nagród.