order cialis
licznik odwiedzin/counter
Aktualności Radni Komisje rady Kluby radnych Sesje RM Protokoły z sesji Projekty uchwał Interpelacje i odpowiedzi Regulamin rady Oświadczenia majątkowe Kontakt Wyniki wyborów
Urząd Miasta Rzecznik Prasowy Wiadomości z Afganistanu TV CYFROWA W ŻAGANIU Bezpieczeństwo Miasta Organizacje pozarządowe i inne podmioty Komunikaty dotyczące świadczeń społecznych Foto z wydarzeń Facebook Straż Miejska Żagań Razem zmieniamy Żagań!
Informacja turystyczna Infrastruktura turystyczna Warto zobaczyć Historia Noclegi Gastronomia Komunikacja Stacje benzynowe Myjnie samochodowe Banki i bankomaty Galeria Przyroda Multimedia - Żagań w obiektywie OFFROAD Wielka Ucieczka Wirtualny spacer
Szkoły Przedszkola Żłobki Politechnika Poznańska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Żaganiu Stypendia Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkoły/ośrodka Sport Boiska sportowe Place Zabaw Lokalna diagnoza, monitoring oraz strategia rozwiązywania problemów uzależnień i innych zagrożeń społecznych dla Miasta Żagań
Oferty inwestycyjne Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Inkubator Przedsiębiorczości Lokalny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich Fundusze UE Projekty UE - Żagań Miejskie Spółki Miejskie Inwestycje Żagań dla Firm Przetargi Kontakt
Placówki kultury Centrum Kultury Pałac Książęcy Państwowa Szkoła Muzyczna Miejska Biblioteka Publiczna MUZEUM OBOZÓW JENIECKICH Towarzystwo Przyjaciół Żagania Literaci Żagania Projekt Wirtualny Sztetl
Zamieszkaj w Żaganiu Oświata Wolny czas

Punkt Konsultacyjny - OPZL


Punkt Konsultacyjny dla przedsiębiorców 

 

Raport Gospodarczy Miasta Żagań


Wyjątkowy żagański raport do pobrania 

Żaganiamy do roboty! Usuwamy maszkary! INWESTYCJE w Naszym Mieście!


Trwają długo oczekiwane INWESTYCJE w naszym mieście.

Sprawdź co dzieje się na Twoim "podwórku"!

Kamera


Miasto Żagań na żywo,
widok na Plac Słowiański

ePUAP


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Mindfullness w terapii psychoonkologicznej

Autor: kg, dodano: 2015-05-22 10:54:43
W dniach 2.-6. czerwca w żagańskim Pałacu Książęcym już po raz drugi odbędzie się konferencja psychoonkologiczna. Ośrodek Terapeutyczny "PROFIL" we współpracy z żagańskim magistratem, po sukcesie zeszłorocznej konferencji, organizuje 5-dniowe warsztaty uważności dla pacjentów onkologicznych. Tematem warsztatów jest Mindfullness - podejście uważności i współczucia w pracy z pacjentem onkologicznym według motta "Nie zatrzymasz życia, ale możesz nauczyć się nim cieszyć".

Skarga oddalona

Autor: AZ, dodano: 2015-05-21 15:07:29
W dniu 21 maja 2015 r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie w sprawie skargi Małgorzaty Zdanowicz przeciwko Burmistrzowi Miasta Żagania Danielowi Marchewce, w której to skardze Małgorzata Zdanowicz zarzuciła Burmistrzowi Żagania bezczynność w sprawie przywrócenia jej na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żaganiu, żądając ukarania Burmistrza Żagania wysoką grzywną.

Druga tura wyborów prezydenckich

Autor: AZ, dodano: 2015-05-20 13:08:25
24 maja 2015 roku odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W godzinach od 7:00 do 21:00 czynne będą lokale wyborcze. Aby wziąć udział w niedzielnym głosowaniu należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, bez którego nie otrzymamy karty do głosowania. Aby nasz głos był ważny, należy postawić "X" w kratce obok nazwiska jednego z dwóch kandydatów.

Europejski Tydzień Sportu

Autor: AZ, dodano: 2015-05-20 09:40:42
Tegoroczny Europejski Tydzień Sportu świętujemy na Arenie od 26 maja do 1 czerwca 2015 roku. Będzie on znacznie różnił się od poprzednich. Tym razem w ofercie znalazła się niezliczona ilość zawodów sportowych, na które zapisać się może praktycznie każdy. I to wszystko za darmo! Zachęcamy do aktywnego udziału w czekających nas wydarzeniach oraz do zapoznania się z bogatą ofertą przygotowaną w Żaganiu w związku z europejskim świętem sportu.

Biegiem przez życie

Autor: AZ, dodano: 2015-05-19 11:21:57
Wszystkich miłośników aktywnych form spędzania czasu zapraszamy na sobotnie spotkanie z Jerzym Skarżyńskim - lekkoatletą, trzykrotnym medalistą mistrzostw Polski, autorem książek dla biegaczy "Biegiem przez życie" oraz "Maraton". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 na sali fitness żagańskiej Areny i przyniesie odpowiedzi na najważniejsze dla biegaczy zagadnienia.

Intrygujące przedstawienie

Autor: AZ, dodano: 2015-05-19 09:07:49
Miejsce akcji Nowy York. Cała intryga rozgrywa się w ciągu kilku dni. Dorośli także potrzebują zabawy, zwłaszcza gdy na co dzień przytłacza ich szara codzienność. Lepiej nie ukrywać wstydliwych hobby, bo jak każde kłamstwo może to prowadzić do... komedii omyłek. Zapraszamy Państwa na spektakl "Baw się! Kochaj! Tańcz!" na motywach sztuki Izabeli Dagórskiej pod tytułem "Nie-to-perek", który rozpocznie się o godzinie 18:00 w niedzielę 24 maja. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. W imieniu żagańskiego Teatru Kwadrat serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka

Autor: AZ, dodano: 2015-05-18 11:09:39
Zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców Żagania na miejski Dzień Dziecka, który odbędzie się 30.05.2015 w godzinach od 14:00 do 18:00 na terenie Kompleksu Arena (ul. Kochanowskiego). Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji na scenie m.in. Teatr Art – Re z Krakowa w spektaklu „Kopciuszek”, pokaz Iluzjonistyczny, zabawy z wesołymi klaunami, występy uczestników sekcji wokalnej, tanecznej i capoeira.

Zgłoś projekt dworca

Autor: AZ, dodano: 2015-04-23 11:02:32
Ogłaszamy konkurs na zagospodarowanie dworca PKP w Żaganiu! Jeżeli masz pomysł, jak zagospodarować powierzchnię tego obiektu, zgłoś się do Urzędu Miasta w Żaganiu. Zainteresowane osoby lub grupy otrzymają szczegółowe plany wszystkich poziomów budynku, na bazie których mogą przystąpić do pracy. Przedstawione koncepcje muszą uwzględnić nasze założenia - zaplanować 30-35 % powierzchni jako część kolejową (kasy biletowe, toalety, pomieszczenia dyspozytorów ruchu), w pozostałych obszarze inwencja należy do projektantów.

Czysty aniołek

Autor: AZ, dodano: 2015-05-21 12:35:57
Stowarzyszenie Piękne Anioły zaprasza do udziału w swojej najnowszej akcji, której celem jest zbiórka środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zbieramy: mydła, szampony, ręczniki, pasty i szczoteczki do zębów. Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak. Akcja trwa do 30 czerwca. Zebrane środki czystości można przekazać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu.

Start dla młodych

Autor: AZ, dodano: 2015-05-21 09:56:33
Forum Młodych Lewiatan powołało w naszym regionie swój oddział. Jednym z pierwszych działań podjętych przez grupę będzie konferencja „Pierwszy biznes - wsparcie w starcie”, która adresowana jest głównie do środowisk akademickich, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, osób nieaktywnych zawodowo, bezrobotnych, którzy rozważają możliwość podjęcia własnej działalności, fundacji stowarzyszeń oraz spółdzielni socjalnych. Konferencja dostarczy informacji na temat dostępnych środków bezzwrotnych, pożyczek, a także usług doradczych, informacyjnych i szkoleniowych, dostępnych na naszym terenie dla ludzi młodych. Forum Młodych Lewiatan zaprasza młodych i aktywnych z terenów Żagania do udziału w konferencji - odbędzie się ona 27 maja 2015 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach.

I Żagańska Przedszkoliada Piłkarska 2015

Autor: wok, dodano: 2015-05-19 14:03:52
Zapraszamy na I Żagańską Przedszkoliadę Piłkarską 2015, która odbędzie się 22 maja o godz. 10.00 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 ul. Wojska Polskiego. W tej niepowtarzalnej piłkarskiej zabawie udział wezmą dzieci w wieku 4-6 lat z wszystkich przedszkoli i szkół Miasta Żagań. Organizatorzy przygotowali dla 4-5 latków piłkarskie tory przeszkód, a dla 6 latków mini turniej piłki nożnej.

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Autor: WOK, dodano: 2015-05-18 14:42:04
W dniu 13 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Żaganiu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością jazdy po miasteczku ruchu drogowego i na torze przeszkód. Ponadto zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Niech się mury pną do góry

Autor: AZ, dodano: 2015-05-17 12:37:14
Informujemy, że Urząd Miasta w Żaganiu przygotowuje do sprzedaży działki pod zabudowę jednorodzinną w Żaganiu. W ofercie znajdzie się osiemnaście nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargowej. Szczegółowy wykaz działek wraz z ich powierzchnią zamieszczamy poniżej. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 477 10 42 lub w pokoju nr 7 w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Noc Muzeów w sobotę!

Autor: kg, dodano: 2015-05-15 10:32:01
Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy 16. maja do skorzystania z jedynej w całym roku oferty bezpłatnego zwiedzania - w ramach Europejskiej Nocy Muzeów - najbardziej tajemniczych i ekscytujących miejsc w Żaganiu. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Muzeum Obozów Jenieckich. Poznawanie sekretów muzeum z przewodnikiem o godz.: 15:00, 17:00, 19:00. Uwaga!!! O godz. 21:00 rozpoczniemy pełne niezapomnianych wrażeń nocne zwiedzanie muzeum oraz terenów poobozowych (*na wycieczkę zabieramy latarki!).

Odpowiedzialny sprzedawca

Autor: Adam,WOK, dodano: 2015-05-14 11:35:09
W czwartek 14 maja w Pałacyku przy ul. Jana Pawła II, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii odbyło się szkolenie dla właścicieli oraz personelu punktów sprzedaży alkoholu. Do udziału w szkoleniu zaproszono przedstawicieli wszystkich punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta Żagań.

Bocian krąży nad Żaganiem

Autor: AZ, dodano: 2015-05-13 14:37:02
Burmistrz Miasta Żagań informuje wszystkich przyszłych rodziców, że na pociechy urodzone w Żaganiu czeka specjalny upominek. Dla rodziców odbierających akty urodzenia maluszków w Urzędzie Stanu Cywilnego przygotowaliśmy koszulki z napisem "Born in Żagań"("Urodzony/a w Żaganiu")! Jak przystało na odzież dla najmłodszych nasze koszulki wykonane są z ekologicznej bawełny, natomiast nadruk wykonano nietoksycznymi farbami wodnymi.

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oyama Karate

Autor: Adam, dodano: 2015-05-13 09:32:10
We wtorek 12 maja odbyły się w Żaganiu Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oyama Karate w konkurencjach Lekki Kontakt, Semi Knockdown Karate. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Cottbus, Lubska, Nowogrodu Bobrzańskiego, Przylepu i Żagania. Uczestnikom gratulujemy - poniżej prezentujemy wyniki w każdej z kategorii.

Maluchy na sportowo

Autor: Adam, dodano: 2015-05-12 15:45:48
UKS CZARNI Żagań w ramach promocji sportu przeprowadził z przedszkolakami Oddziału Przedszkolnego SP 2 zajęcia treningowe.